روش های حمل بار از دبی به ایران

با توجه به اینکه ابزارهای مختلفی به منظور حمل و نقل وجود دارد نیز روش های بارگیری و حمل بار از نقاط مختلف نیز متفاوت می باشد و در حدود 90% از تجارت جهانی توسط شرکت حمل و نقل انجام می شود. در این مقاله ما قصد داریم تا انواع روش های حمل بار از دبی به ایران را به شما خوانندگان ارائه نماییم.

حمل بار از دبی به ایران

در چند سال اخیر حجم واردات از دبی به ایران رشد زیادی داشته است.

در کل روش های حمل و نقل به منظور واردات از طریق سه روش صورت می پذیرد:

روش اول

یکی از بهترین و پراستفاده ترین روش برای حمل بار از دبی به ایران از طریق حمل دریایی می باشد که از نظر هزینه نیز از قیمت مناسبی برخوردار است. اما در این روش نسبت به روش حمل و نقل از طریق هوایی و زمینی از زمان طولانی تری برخوردار است. یکی از بین المللی ترین و از نظر موقعیت استراتژیک مهمترین ترافیک جهانی از نظر دریایی، تنگه هرمز می باشد. این کمربندی به شکل منحنی است که فلات ایرات را از شبه جزیره عربستان جدا کرده و به خلیج فارس و دیگر مناطق می پیوندد. بیشتر بارهایی که از طریق دبی وارد ایران می شوند از طریق حمل دریایی می باشد. جبل علی از جمله بنادر مهم در دبی می باشد که از آن برای حمل بار از دبی به ایران و سایر نقاط جهان مورد استفاده قرار می گیرد. تحویل بار از بندر جبل علی به بندرهای شهید رجایی و بنادر عسلویه و بوشهر در ایران صورت می پذیرد.

روش دوم

روش حمل هوایی یکی از بهترین و سریعترین نوع حمل بار از دبی به ایران می باشد و محموله ها با سریعترین زمان ممکن به مقصد می رسند به همراه اینکه کمترین میزان آسیب به محموله وارد شده و اقلام فاسد شدنی عموماً از طریق هوایی منتقل می شوند. فرودگاه بین المللی دبی در جایگاه ششم از نظر ترافیک باربری قرار دارد و بسیاری از کالاهایی که از طریق هوایی به ایران حمل می شوند از طریق این فرودگاه بارگیری می شوند.

روش سوم

حمل بار از طریق راه آهن روش دیگری به منظور جابجایی محموله ها می باشد و از نظر زمان و هزینه در سطح متوسطی قرار دارد. البته حجم بارهای جابجا شده در این روش نسبت به سایر روش های گفته شده کمتر می باشد.

ارسال کالا از دبی به ایران معمولاً با اهداف مختلفی صورت می پذیرد. ممکن است افراد به کالاهای خاصی نیاز داشته باشند که در ایران یافت نمی شود و بنابراین از طریق اقوام و آشنایان خود در خارج از ایران، تقاضای ارسال این کالاها را برای آنها می دهند.

در نوعی دیگر، بسیاری از کارخانجات و شرکت های تولیدی در ایران به منظور تأمین مواد اولیه مورد نیاز خود و سفارش دادن کالاهای مورد نیاز از شرکت های خارجی، اقدام به واردات کالا از طریق دبی می نمایند.

لیست کالاهای وارداتی مناسب از دبی به ایران

بشترین اقلام و کالاهایی که از دبی وارد ایران می شوند کالاهای صنعتی هستند. کالاهای بعدی که بیشترین موارد وارداتی از دبی هستند قطعات یدکی هستند که از جمله کالاهای پرسود محسوب می شوند.

از دیگر اقلام وارداتی لوازم الکتریکی، لوازم آرایشی و بهداشتی از دیگر کالاهای مجاز برای واردات از طریق دبی می باشد. البته کالاهای قدیمی نیز در چند سال اخیر از دبی به ایران وارد شده است که البته برای وارد کردن این اقلام نیاز به اخذ مجوز می باشد. البته ناگفته نماند که در زمینه واردات کالا، قوانین گمرکی وجود دارد که افرادی که قصد چنین کاری را دارند می توانند از طریق تماس با شرکت های حمل و نقل درباره این اقلام اطلاع کسب نمایند و بدون هیچ نگرانی کالاها و بارهای خود را سفارش دهند.

در بخش حمل کالا از دبی به ایران، روش های مختلفی را شرح دادیم و به جزئیات آن پرداختیم و دیدیم هر کدام از این روش ها دارای ویژگی ها و مزایای مخصوص به خود می باشد. از جمله مزیت های قابل توجهی که افراد از طریق واردات کالا از طریق دبی می توانند کسب کنند سود سرشاری است که می تواند عاید آنها شود. به دلیل فاصله کمی که دبی از ایران دارد بسیاری از تاجران و افراد ترجیح می دهند تا کالاهای خود را از طریق دبی به ایران وارد کنند.

هزینه حمل بار از دبی به ایران، با توجه به انواع مختلف روش های حمل، می توان تحت تأثیر عوامل مختلفی نیز قرار بگیرد که بسته به نوع کالا، حجم بسته و وزن آن متفاوت می باشد.

اما به طور کلی می توان گفت که ارسال کالا از طریق هوایی از دبی به ایران، نسبت به سایر روش های هزینه بالاتری دارد اما این مزیت را دارد که کالاها در کمترین زمان ممکن به دست شما خواهد رسید. توجه داشته باشید که در صورت اینکه بار شما حساس و آسیب پذیر باشد و نیاز به بسته بندی خاص داشته باشد، هزینه هایی نیز بابت بسته بندی درست و ایمن تحمیل خواهد شد و همچنین این نوع از بارها با سرعت بیشتری نسبت به سایر کالاها بارگیری و ارسال خواهند شد.

البته جنس بار نیز در هزینه حمل از دبی به ایران نیز تأثیر گذار می باشد و شما با استفاده از پرس و جو از افرادی که در این زمینه فعالیت دارند می توانید بهترین و کم هزینه ترین روش را به منظور حمل بار از دبی به ایران را انتخاب نمایید.

روش های رزرو حمل بار از دبی به ایران

به منظور رزرو حمل بار از دبی به ایران ابتدا شما باید وارد بخش رزرو شوید در آنجا به شما برگه ای داده می شود که باید آن را پر کنید و اطلاعاتی مانند نوع کالا و حجم کالا را از شما خواسته می شود. سپس می بایست زمان و تاریخی که مد نظر شما است تعیین گردد. در ادامه روند کاری روال حمل از دبی به تهران برای شما شرح داده خواهد شد و اطلاعات دقیقی در مورد هر مرحله به شما داده خواهد شد.

در انتها ناگفته نماند که هزینه حمل بار از دبی به ایران در بعضی از فصول سال ارزانتر می باشد که شما با مشاوره از طریق شرکت های حمل و نقل می توانید در مورد این فصول و جزئیات آن می توانید، اطلاعات بیشتر و به روزتری را بدست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.